Najviše zgrade u Albuquerqueu, Novi Meksiko

Albuquerque je grad s najvećim brojem stanovnika u državi New Mexico, SAD-u i sjedištu okruga Bernalillo. Grad se može pohvaliti jedinstvenim noćnim gradskim pogledom s brojnim vanjskim zgradama osvijetljenim živim bojama. Albuquerque se uvelike proširio s nekoliko nebodera koji su obasjali gradsku liniju. Iako grad ima neke od najviših zgrada u Novom Meksiku, nijedan od njegovih nebodera nije među najvišima u SAD-u na preko 700 stopa. Najviša zgrada u Albuquerqueu je 351 stopa. Predloženi Simfonijski toranj, kada bude dovršen, bit će najviša zgrada u Novom Meksiku na 440 stopa. Ovdje su neke od najviših zgrada u Albuquerqueu.

Četiri najviših zgrada

Uredski toranj Albuquerque Plaza

Albuquerque Plaza Office Tower, također poznat kao US Eagle Plaza, je neboder u Albuquerqueu na 351 metar. To je viša od dvije zgrade koje sadrže uredski prostor klase A. Albuquerque Plaza Office Tower ima 22 kata i površinu od oko 357.000 četvornih metara. Dizajn tornja pripisuje se arhitektima HOK-a, a planirani razvoj sastojao se od uredskih i hotelskih tornjeva. Dvije kule trebale su biti povezane u podnožju. Građevinski radovi započeli su 1988. i toranj je službeno otvoren 1990. godine. Uredski toranj Albuquerque Plaza smatra se jednom od najodrživijih zgrada u SAD-u, koristeći hibridni sustav za skladištenje toplinske energije.

Hyatt Regency Albuquerque

Hyatt Regency Albuquerque je najviša hotelska zgrada i druga najviša zgrada u Novom Meksiku. Podiže se na visinu od 256 stopa i ima 20 katova. To je dio kompleksa Albuquerque plaza koji uključuje uredski toranj Albuquerque Plaza. Albuquerque kompleks plaza je podružnica US West i također je dizajnirao HOK Architects. Hyatt Regency Albuquerque je otprilike četvrtastog plana i sadrži 395 hotelskih soba. Na prva dva kata nalaze se šetnica i konferencijska dvorana. Njegova izgradnja započela je 1988. s rušenjem zgrade Mountain Bell i dovršena je 1990. godine.

Zgrada banke kompasa

Zgrada Compass banke nekada se zvala Nacionalna zgrada. Visoka poslovna zgrada nalazi se u centru grada Albuquerque. To je bila najviša zgrada u Novom Meksiku od 1966, kada je dovršena do završetka Albuquerque u 1990. Compass Bank Building je 238 metara visok i ima 18 priča s najnižim šest katu su parkirališta. Ako su antene na vrhu zgrade uključene, doseže visinu od 272 stope. Dizajn nebodera zaslužan je za Burk Jr. Njegova izgradnja započela je 1965. i dovršena je godinu dana kasnije.

500 Marquette

500 Marquette je zgrada s 15 katova u centru Albuquerquea. Dizajn zgrade izvršio je Dwayne Lewis Architects. Radovi su dovršeni 1986. godine. Prve četiri etaže su stakleni atrij, dok je 11 katni trapezoidni blok. 500 Marquette također ima garažu na više razina koja se proteže duž 6. ulice.

Sažetak Albuquerque's tallest zgrade

Samo je 19 zgrada najmanje 150 stopa. Dvije od 19 zgrada, Pete V. Domenici, Sudnica Sjedinjenih Američkih Država (176 stopa) i Metropolitan Courthouse (175 stopa), imaju manje od 10 katova. Najviša stambena zgrada u Novom Meksiku je Park Plaza Condominiums na 160 stopa, a najviša zgrada bolnice je Lovelace Medical Center na 166 stopa. Najviša zgrada dovršena u 2000-ima je sudnica metropole na 175 stopa.

Najviše zgrade u Albuquerqueu, Novi Meksiko

RangNaziv zgradeVisina (ft)Visina (m)podoviGodina izgradnje
1Uredski toranj Albuquerque Plaza351107221990
2Hyatt Regency Albuquerque25678211990
3Zgrada banke kompasa23873181966
4500 Marquette23572151986
5Banka Zapadnog tornja21365171963
6Nova Meksiko banka i zgrada povjerenja20362141961
7Federalna zgrada Dennisa Chaveza19760131965
8PNM zgrada18456121968
9Zgrada Simmsa18055131954
10Pete V. Domenici Sud SAD-a1765471997
11Sudnica metropole1755392003
12Zgrada banke Wells Fargo17453131973
13Doubletree Hotel16651161975
14Medicinski centar Lovelace16651121968
15Park Plaza Condominiums16049141965
16Jedna Civic Plaza15848111985
17Albuquerque Marriott15648171982
18Sudnica okruga Bernalillo1544782001
19Mjesto Mjesto15046101980
20Zračna luka Sheraton Albuquerque14745141972

Preporučeno

Kojim zemljama teče rijeka Eufrat?
2019
Koji je najmanji ocean?
2019
10 najvećih gradova u Britanskoj Kolumbiji
2019