Najviše zgrade u Las Vegasu

Povijest Las Vegasa i njegove atrakcije

Godine 1931. država Nevada legalizirala je gotovo sve oblike kockanja kao način povećanja prihoda države. Budući da je kockanje bilo legalno u Nevadi, Las Vegas je postao atraktivna lokacija za kriminalne gospodare i mafijaše za ulaganje u grad i to je uzrokovalo ubrzani rast grada tijekom 1950-ih, što ga čini epicentrom kockanja u Americi. Šezdesetih godina legitimni poslovni ljudi, poduzetnici i korporacije počeli su kupovati hotele i kockarnice u Vegasu, što je smanjilo povezanost organiziranog kriminala u gradu. Od tog trenutka, Vegas bi prerastao u uspješnu turističku destinaciju sadašnjeg vremena, mjesto zabave, zabave, riskiranja, privlačnosti, zabave, elegancije, vulgarnosti, drskosti i veličanstvenosti.

Pet najviših zgrada u Las Vegasu

Encore u Wynn Las Vegasu

Encore u Wynn Las Vegasu je peta najviša zgrada u Las Vegasu, visoka na 192 metra. Godine 2006. objavljena je najava izgradnje drugog hotelskog tornja uz jednogodišnji hotel Wynn Las Vegas. Ovaj hotelski toranj završio je kao vrhunski resort koji je danas hotel Encore koji je otvoren 22. prosinca 2008. Luksuzno odmaralište, hotel i kasino ima umjetničku temu koja imitira život i trenutno je u vlasništvu tvrtke Wynn Resorts Limited Corporation. Osim što je divovski hotel s 2034 sobe, hotel Encore ima kasino, konvencijski prostor, prodajni prostor, spa i salon, noćni klub, kazalište, 7 barova i 5 restorana. Encoreova kazališta i noćni klubovi ugostili su mnoge poznate umjetnike i DJ-e poput Beyoncea, Garth Brooksa, Ne-Yoa i Calvina Harrisa.

Hotel i toranj Trump International - Tower One

Trump International Hotel & Tower četvrta je najviša zgrada u Las Vegasu, visoka 195 metara. Američki biznismen Phil Ruffin se 2002. godine udružio s Donaldom Trumpom kako bi izgradio Trump Tower u Las Vegasu. Nakon dvije godine odlučivanja i promjene opsega projekta, sporazum između Ruffina i Trumpa potpisan je 2004. godine, s početkom ceremonije u srpnju 2005., nedugo nakon što su sve stambene jedinice u tornju bile rezervirane. Izgradnja na tornju započela je u studenome te godine, a zgrada je bila naglašena u svibnju 2007. godine. Trump International Hotel & Tower luksuzni je hotel, timeshare i kondominij koji je trenutno u vlasništvu Ruffin, Trump i Hilton Grand Vacations nakon što su doveli 300 kondominijima još u 2012. Trump International Hotel & Tower odlikuje se najvišom stambenom zgradom u Las Vegasu i trenutno ima dva restorana, DJT i restoran pored bazena koji se zove H2 (eau).

Palazzo

Na trećem mjestu među najvišim zgradama u Las Vegasu nalazi se Palazzo. Nalazi se na visini od 195 metara. Gradnja na Palazzu započela je 2005. godine, a do 17. siječnja 2008. godine održana je službena svečana otvorenja zgrade. Odmaralište casino i luksuzni hotel s talijanskom temom, Palazzo je u vlasništvu korporacije Las Vegas Sands. To je dio većeg kompleksa koji je uključivao kongresni centar Sands i venecijanski resort i kazino, koji su također u vlasništvu tvrtke Sands Corporation. Palazzo je vrlo impresivna zgrada jer je najveći hotel na svijetu, najveća je zgrada u Americi po površini i najvećem liderstvu u dizajnu energije i okoliša (LEED) Srebrno certificirana zgrada u cijeloj Americi. Palazzo ima razne restorane, uključujući restoran Dal Toro u kojem se nalazi muzej automobila u Las Vegasu i dom je Grand Canal Shoppes koji se dijeli s venecijancem koji uglavnom nudi luksuzne trgovine i butike.

Odmaralište Fontainebleau u Las Vegasu

Odmaralište Fontainebleau Las Vegas je visok 224 metra i visok je druga zgrada u Las Vegasu, ali tek treba službeno otvoriti. Fontainebleau je najavljen 2005. i izgrađen je preko mjesta na kojem je stajao stari El Rancho Casino. Početak rada na lokaciji započeo je 2007., a kućište zgrade je završeno 2008. U 2009. Fontainebleau Resorts, koji je bio odgovoran za dobivanje kredita za zgradu, napustio je tvrtku, a ubrzo nakon toga, Bank of America odbila dati više sredstava za izgradnju zgrade, što je uzrokovalo da se u lipnju 2009. Fontainebleau u Las Vegasu prijave za stečajnu zaštitu iz Poglavlja 11. Izgradnja na Fontainebleauu zaustavljena je u ovom trenutku, iako je bila gotovo dovršena. U stečajnom je sudu u studenom Carl Ichan osvojio natječaj kako bi stekao kontrolu nad sudbinom Fontainebleaua. Godine 2010. Ichan je prodao namještaj koji je trebao biti korišten za Fontainebleau i od tada je zgrada ostala neiskorištena.

Toranj Stratosfera

Stratosphere Tower zauzima prvo mjesto među najvišim zgradama u Las Vegasu, visokom 350, 5 metara. Krajem 1980-ih, Bob Stupak (1942-2009), vlasnik kasina, shvatio je ideju za toranj Stratosferu kao dodatak njegovom već naprednom kasinu u Vegasu. Nakon što je projektirala zgradu i spustila se na predloženu visinu zbog zabrinutosti za sigurnost leta, izgradnja je počela, ali je pretrpjela mnogo zastoja nakon izbijanja požara 1993. godine. Tijekom faze izgradnje korporacija Stratosphere osnovana je kao javno poduzeće koje je upravljalo zgradom, Međutim, ubrzo nakon što je Stratosfera otvorena u travnju 1996. godine, korporacija Stratosphere morala je podnijeti zahtjev za stečaj. Nakon stečaja, Carl Icahn je stekao kontrolu nad stratosferom preko svog American Casino & Entertainment Properties (ACEP). Godine 2008. Ichan je prodao ACEP grupi Whitehall Street Real Estate Funds, koja je od tada korporacija koja posjeduje Stratosferni toranj.

Osim što je najviša zgrada u Vegasu, Stratosfera je ujedno i najviša zgrada u Nevadi, najviša u zapadnoj Americi, i najviša samostojeća kula promatranja u Americi. Toranj Stratosphere je hotel, toranj i kasino koji ima dva promatračka paluba i dom je nekoliko restorana, uključujući i revolving restoran "Vrh svijeta". Stratosfera je također domaćin triju najvećih vožnji uzbuđenja na svijetu, kao i SkyJump Las Vegas i domaćin trgovačkom centru zvanom Stratosphere Tower Shops koji ima Knopf Fine Art Photography Gallery i klub za komedije.

Najviše zgrade u Las Vegasu

RangImeVisina (u stopama)Godina završetka
1Toranj Stratosfera11501996
2Odmaralište Fontainebleau Las Vegas *7352010
3Palazzo6422007
4Hotel i toranj Trump International - Tower One6402008
5Encore u Wynn Las Vegasu6312008
6Wynn Las Vegas6142005
7Kosmopolitski toranj s istočne strane6102010
8Toranj Cosmopolitan Casino West End6102010
9Aria Resort & Casino6002009
10Elara6002009
11Vdara5702009
12Mandarinski orijentalni, Las Vegas5602009
13High Roller5502014
14Eiffelov toranj u Parizu, Las Vegas5401999
15New York-New York Hotel & Casino5291997
16Palms Place5172008
17Martin5132009
18Bellagio Resort & Casino5081998
19Nebo u Las Vegasu5002007
20Delano4852003

Preporučeno

Koju vrstu vlade Tajland ima?
2019
Domaći vodozemci Kolumbije
2019
Koji je najstariji naseljeni grad u Europi?
2019