Radna snaga po zemljama

Stanovništvo ljudi koji opskrbljuju radom za robu i usluge je radna snaga, i ona predstavlja vitalni element gospodarskog položaja zemlje. Opća radna snaga uključuje grupe nezaposlenih i novih tražitelja zaposlenja, osim onih koji su već zaposleni. Neplaćeni pružatelji skrbi u službi drugih, kao i oni koji se identificiraju kao domaće domaćice, nisu uključeni u podatke o radnoj snazi, budući da ne doprinose izravno bruto nacionalnom proizvodu zemlje. Radna snaga obično je skup ljudi u dobi od 15 godina i starijih koji ispunjavaju zahtjeve definicija radne organizacije koje se odnose na to stanovništvo koje može biti profesionalno aktivno. Ne samo da radnici osiguravaju radnu snagu za proizvodnju roba i pružanje usluga, oni također stvaraju inovativne ideje i pružaju revnost koja daje ekonomiju potrebnu poticajnost.

Najveće svjetske radne snage

Zemlje s najvećom radnom snagom na svijetu su Kina, Indija i Sjedinjene Države, s 806.300.000 radnika, 501.800 radnika i 157.100.000 radnika. Postoje neki ključni čimbenici koji tim zemljama omogućuju da upišu tako velik broj raspoloživih radnika. Iako je stanovništvo primarni čimbenik, druge, kao što su dobna struktura, razina obrazovanja i pristupačnost mladima i ženama, također su ključne odrednice. Budući da posjeduju tri najveće radne snage na globalnoj razini, najprije ćemo se baviti zanimanjima Kine, Indije i Sjedinjenih Država. Ostale zemlje s vodećom svjetskom populacijom radne snage su Indonezija (122.400.000 radnika), Brazil (109.200.000), Bangladeš (81.950.000), Rusija (76.580.000), Japan (65.980.000), Pakistan (63.340.000) i Nigerija (57.270.000).

Kulturne razlike u očekivanjima mladih: SAD nasuprot Indije

U zemljama poput SAD-a osoba može ući u radnu snagu na 15 godina. Međutim, posljednjih su godina mnogi srednjoškolci i studenti odlučili odgoditi svoje upise u radnu snagu kako bi najprije slijedili i ostvarili svoje obrazovne ciljeve. Naravno, postoje i neki studenti koji i rade i pohađaju obrazovne aktivnosti. Stopa tijekom proteklog desetljeća rada studenata, međutim, opada. U slučaju Indije, očekivanja za povećanu proizvodnju od nadolazećih generacija su veća nego gotovo bilo gdje drugdje u svijetu. Oni vide ulazak mladih u radnu snagu kao prilike da zemlja nastavi rasti i jača svoju ekonomiju. Indija je uzela u obzir da će, s mlađim umovima koji ulaze u radnu snagu, prilika za inovativne i kreativne ideje koje će pridonijeti zemlji nesumnjivo će se također proširiti.

Migrantska radna snaga

Drugi čimbenik koji doprinosi velikoj radnoj snazi ​​je broj radnika migranata. Radnik migrant je osoba koja donosi odluku o radu izvan svoje zemlje. Zemlje s najvišim stopama rasta također imaju najviše radnika migranata. U Kini je većina zaposlenih radnika migranata obično između 40 i 55 godina. Većina radnika zaposlena je u ruralnim područjima, ali mnogi se zapošljavaju iu građevinskom sektoru. Sjedinjene Države imaju između 1 i 3 milijuna migranata, od kojih većina dolazi preko meksičke granice. Svake godine ti radnici zasade i teže poljoprivrednim potrebama i pomažu u osiguravanju sigurnosti hrane u zemlji. Tipična starost radnika migranata u Sjedinjenim Državama je stara oko 30 godina, a većina su muškarci koji putuju sami, često vraćajući novac koji zarađuju obiteljima u svojoj rodnoj zemlji. Indija također ima mnogo radnika migranata, od kojih se većina kreće od jednog projekta do drugog u potrazi za poljoprivrednim poslom.

Stalno promjenjiva radna okruženja

Razvoj tehnologije danas je jedan od najbrže rastućih sektora radne snage. Bez obzira na to, dostupnost hrane je od vitalnog značaja za održivost zemlje, a bez onih koji su spremni zauzeti tradicionalna poljoprivredna radna mjesta, bilo kojoj zemlji će biti teško napredovati. Kako mlađe generacije ulaze u radnu snagu i određuju što žele da im životni rad postane, bit će zanimljivo vidjeti nove kreativne ideje koje će se pojaviti i dalje globalno društvo u cjelini. Bez obzira na to koji se izbori donose u takvim odlukama, oni koji svakodnevno ulaze u radnu snagu ulaze u redove koji služe kao temelji modernog društva, bez obzira na mjesto njihovog zaposlenja.

Radna snaga po zemljama

RangzemljaStanovništvo radne snage
1Kina806300000
2Indija501800000
3Ujedinjene države157100000
4Indonezija122400000
5Brazil109200000
6Bangladeš81950000
7Rusija76580000
8Japan65980000
9Pakistan63340000
10Nigerija57270000
11Vijetnam54450000
12Meksiko52910000
13Etiopija49270000
14Njemačka45000000
15Filipini41760000
16Tajland38550000
17Mjanmar36180000
18Ujedinjeno Kraljevstvo33060000
19Egipat31140000
20Demokratska Republika Kongo30050000
21Francuska30410000
22purica29670000
23Iran29070000
24Južna Korea26910000
25Tanzanija26110000

Preporučeno

Većina ekstremnih točaka Kanade
2019
Trinaest kolonija
2019
Zemlje s najupornijim tarifama
2019